BoBoSmyki.

W koncertach będą występować  wybitni muzycy i doświadczeni animatorzy, znani ze „Smykofonii” . Koncerty o godzinie 10.00  przeznaczone są dla dzieci w wieku 0-2 lata, a późniejsze o 11.15 i 12.30 dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Ważnym założeniem BoboSmyków, podobnie jak Smykofonii, jest włączanie do muzyki poprzez wspólne słuchanie, śpiewanie i tańczenie rodziców, dziadków i dzieci. Kształt każdego koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością, a interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Smolna, a partnerem Fundacja Muzyka jest dla wszystkich.

Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie. Warto poznać jej język i cieszyć się nim przez całe życie !
„Żywa” muzyka nieporównanie silniej oddziałuje na dzieci niż ta z odtwarzacza w domu, a badania naukowe pokazują, że właśnie małe dzieci są niezwykle otwarte na wysublimowane wrażenia dźwiękowe, zwłaszcza te odbierane w ramionach rodziców. Rozwój muzyczny, a przede wszystkim analogiczny do nauki mowy, proces nauki języka muzycznego jest najintensywniejszy jest w pierwszych latach życia człowieka i zależy wówczas od środowiska rodzinnego.

Lipiec

Brak wydarzeń


Nasza strona wykorzystuje technologię cookies. Zasady owe są opisane w naszej Polityce Prywatności.
X